TÝM

Jana Havlíčková

ŘEDITELKA ŠKOLY, INFORMATIKA, FINANČNÍ GRAMOTNOST, VÝCHOVNÝ A KARIÉRNÍ PORADCE, DŘEVOŘEZBA

jana.havlickova@naseskola.eu

+ 420 607 068 228

Z kanceláře do školy mě přivedly vlastní děti. Viděla jsem jejich rozdílnost a potřebu jiného přístupu a vzdělávání. Uvědomila jsem si, že i moje rozšiřování obzorů je nikdy nekončící, a tak se i moje zájmy neustále rozšiřují. Miluju chlupatá zvířata i včely a kdákalky, svobodu tvoření a žití, v lese houbaření a sbírání borůvek a užívám si přátelství. Ráda dělám rukama – se dřevem, mědí, hrabu se v zahradě nebo jen tak prsty ve vlasech. Mým druhým domovem je mi Německo a určitě mě ovlivnila waldorfská pedagogika a eurytmie. Když se pro něco nadchnu, jsem jako tank. Učím se být stručná (zatím mi to ale moc nejde)..

Anna Rychtaříková

TŘÍDNÍ PRŮVODKYNĚ 8. ROČNÍK, PŘÍRODOPIS, EKOLOGIE, R-O-Z, UMĚNÍ A KULTURA, ZDRAVÍ, METODIK PREVENCE, DIVADLO

anna.rychtarikova@naseskola.eu

Ráda bych byla součástí celku, kterému záleží na tom, jaké děti budou vycházet z naší školy. Pobyt venku je pro mě velmi důležitý a proto se snažím přesunout ven většinu výuky. Snažím se dětem předat maximum toho, co si myslím, že je v životě správné a důležité.

Motto:

Jdi kupředu, jdi dál! Před Tebou je spousta dníplných příležitostí.

- "Sri Chinmoy"

Jan Škeřík

TŘÍDNÍ PRŮVODCE 7. ROČNÍK, R-O-Z, CIVILIZACE, INFORMATIKA, TECHNICKÁ PODPORA, KOORDINÁTOR ŠVP, ZÁSTUPCE SBORU VE ŠKOLSKÉ RADĚ

jan.skerik@naseskola.eu

Již od narození jsem se pohyboval ve společnosti jiných lidí, kterým jsem se obvykle snažil více pomáhat, než škodit, a to i v povoláních, ve kterých se takový přístup nepokládal za zcela žádoucí. Kávu a humor mám nejraději hořké a černé jako bezměsíčnou noc.

Poučen četbou jsem se naučil, zuby zatínaje,
říkat si posté a posté: ujde to, ujde…
My, co jsme zatím nepoznali žádnou válku,
musíme se, musíme se, musíme se dívat zpět.

– Vladimít Veit, Quo Vadis

Jana Sukdoláková

TŘÍDNÍ PRŮVODKYNĚ 2. ROČNÍK, TĚLOCVIK, INFORMATIKA

jana.sukdolakova@naseskola.eu

Líbí se mi a naplňuje mě role průvodce – nejprve v turistickém oddíle, později na zámku

v Jindřichově Hradci, v lesní školce, jako asistent a nyní průvodce prvňáčků v Naší škole. Vystudovala jsem management neziskového sektoru (VŠE), firemní komunikaci (UNYP) a Střední PgŠ v Berouně. Ráda s dětmi objevuji svět a jeho zákonitosti. Vztahy v přírodě a mezi lidmi. Ráda tančím, zpívám a toulám se přírodou.

Marie Brennerová

TŘÍDNÍ PRŮVODKYNĚ 6. ROČNÍK, ŠKOLNÍ ASISTENTKA, HUDEBNÍ VÝCHOVA

sekretariat@naseskola.eu

marie.brennerova@naseskola.eu

Ač původem z Moravy, zamilovala jsem si český folklor a usadila se ve svém vysněném kraji Káji Maříka. Vystudovala/protancovala jsem VŠE v Praze a pak se živila jako baristka. V Naší škole se starám o to, aby každý papír našel své správné místo. Dětem se ale věnuji v Dětské lidové muzice Notičky, kde je učím tancovat a vymýšlím choreografie. Miluji tanec, hudbu, divadlo, dobrou kávu a laskavý humor.

Milena Impseilová

ASISTENTKA PEDAGOGA 5. ROČNÍK, DRUŽINA, UVÁDĚJÍCÍ ASISTENT

milena.impseilova@naseskola.eu

Od žáků:

Míla je milá dáma, je asistentka v Kaktusu. Je hodná na žáky, hodně trpělivá, pomáhá a vysvětlí ti zadání, je chytrá a stará se o pořádek ve třídě. Je také družinářka – skvěle peče, málo kdy se naštve, dodržuje pravidla a sliby. Má dobré nápady, ráda pracuje s dětmi, studuje školu a ráda plave.

Jana Burka

DRUŽINA

jana.burka@naseskola.eu

Mám ráda pobyt venku, vítr ve vlasech, ohníčky, hry, tvoření, kamarádství, radost a pohodu, kterou v družině společně zažíváme. Dlouholeté zkušenosti mám z vedení družiny a volnočasových kroužků na několika školách na Berounsku a ve waldorfské škole v Praze. Pedagogiku jsem vystudovala na SPgŠ a v semináři pro učitele waldorfských škol. Absolvovala jsem kurz pedagogiky volného času (Universita Palackého Olomouc) a vícero kurzů se zaměřením na tradiční řemesla a rukodělnou tvorbu.

Valerie Bártů

TŘÍDNÍ PRŮVODKYNĚ 9. ROČNÍK, MATEMATIKA, INFORMATIKA, SPRÁVCE WEBU A FB

valerie.bartu@naseskola.eu

Co je to číslo? Existují vůbec čísla? Je to jen znak, napsaný na papíře, nebo je to něco víc? Tuhle otázku mi položila babička, když mi jako malé psala na papír už stý příklad (úplně vyčerpaná) a chtěla se mě na chvilku zbavit. A tak jsem dnes tady, stále bez odpovědi.

Působila jsem na státní i v domácí škole a nyní bych chtěla spojit a využít to nejlepší, co se skrývá v těchto diametrálně odlišných stylech výuky. Ráda houbařím a maluji, avšak ve volném čase se věnuji převážně studiu, kočkám a spánku.

Matematik je slepý člověk v temné místnosti hledající černou kočku, která tam není

– Charles Darwin

Patricie Bedrnová

TŘÍDNÍ PRŮVODKYNĚ 5. ROČNÍK, ANGLICKÝ JAZYK

patricie bedrnova@naseskola.eu

Jsem člověk, co zbožňuje vycházky a kochání se přírodou, zahradu, bylinky. Líbí se mi humor a písničky Marka Ebena a v poslední době jsem objevila kouzlo Radůzy. Relaxuji u knih a pečení kváskového chleba. Mám ráda všechno vintage. Se vzděláváním a výchovou dětí jsem začala ve vlastní rodině, zkusila jsem si i domácí školu (4. a 5. tř.), pokračovala v azylovém domě pro rodiny s dětmi a poslední čtyři roky působila na státní škole jako asistent pedagoga a doučující češtiny, matiky, angličtiny na 1. i 2. stupni. Mám vystudovanou VŠE – nevýrobní sféru a sociální rozvoj a kurz lektora s pedagogickým minimem. Zajímám se o Montessori metodu a pedagogiku Janusze Korczaka.

Jitka Chlebounová

ČESKÝ JAZYK, VÝTVARNÁ VÝCHOVA

jitka.chlebounová@naseskola.eu

Moje cesta do školy nebyla přímočará, ale nakonec mě do ní dovedla. Po studiích a krátkém angažmá ve státní škole jsem se věnovala teoretické práci s jazykem jako korektorka. Ale je to práce osamělá, tak jsme ráda za živý organismus Naší školy. Baví mě hlavně dobrá nálada a pestrá skladba malých i velkých lidí, kteří jsou kolem mě. Jsem velký obdivovatel krásy přírody i civilizace a dětem se snažím předat i svůj cit pro jazyk a lásku ke všemu potištěnému i pomalovanému papíru.

Lenka Čížková

TŘÍDNÍ PRŮVODKYNĚ 1. ROČNÍK

lenka.cizkova@naseskola.eu

Vždy jsem věděla, že chci pracovat s dětmi, a proto jsem si hned po dokončení Střední pedagogické školy v Berouně začala plnit sen. Volný čas nejraději trávím čtením knih v českém i anglickém jazyce, háčkováním, šitím nebo jinou výtvarně zaměřenou činností.

Tereza Bauerová

ASISTENTKA PEDAGOGA 3. ROČNÍK

tereza.bauerova@naseskola.eu

Práce s dětmi mi vždy dávala velký smysl a moc mě bavila. A tak jsem asi nejen díky mým dětem s nadšením zakotvila v Naší škole, kde se snažím pomoci na 1.stupni "nejen" s učivem. Někdy je to pomoc s učivem, někdy s trápením, někdy s neposednou tkaničkou na botě. Každopádně pozici asistenta pedagoga vidím jako velmi potřebnou a velmi nápomocnou nejen pedagogovi, ale hlavně dětem. Jsem procházkový maniak, velký milovník přírody a zvířat a chovatel spousty domácích mazlíčků. Miluji svou rodinu, cestování, rajčata a můj noční stolek přetéká množstvím knih.

Kateřina Císařová

CHEMIE

katerina.cisarova@naseskola.eu

Od malička jsem měla ty Všem dobře známé všetečné otázky "a proč?".
Miluji sport, především lyžování a běhání, při těchto sportech je spousta času na přemýšlení a zodpovídání těch to otázek. Časem jsem zjistila, že odpovědi na mé otázky pramení z oboru chemie a naprosto jsem mu podlehla. Ze základní sportovní školy jsem se vydala na střední zdravotnickou školu, obor: aplikovaná chemie ve farmacii.
Po maturitě jsem nastoupila na ČVUT obor: laboratorní diagnostika ve zdravotnictví, který letos studuji již třetím rokem. Mimo studium na vysoké škole a učení v Naší škole také pracuji ve vědecké biochemické laboratoři ve firmě CASRI, kde děláme diagnostiku aktuálního stavu a adaptaci organizmu na extrémní zatížení u vrcholových sportovců.
V Naší škole jsem začala vyučovat, protože bych chtěla předávat chemii hrou a nadchnout další mladé duše tím to báječným oborem s budoucností. Praxi s dětmi mám ze skautského tábora, z atletiky a z požárního sportu, kde jsem dětem dělala vedoucího.

Terezie Rýdlová

ASISTENTKA PEDAGOGA 8. A 9. ROČNÍK

terezie.rydlova@naseskola.eu

Jsem tak trochu Ferda Mravenec, malá, s poťouchlými nápady a vyjma chobotnic se skoro ničeho nebojím. Mám ráda chemii a biologii, které jsem postupně objevovala z úhlů lidské a zvířecí anatomie, později jsem si obzory rozšířila a stále rozšiřuji i o úhel rostlinné říše. Nejvíce mi ale obzory rozšiřuje syn, samozřejmě. Ráda háčkuji a pletu. Ráda také vařím, peču a hlavně jím. A úplně nejradši mám psy, a to nejen ty 3 svoje vlastní. Práci s dětmi mi prorokovala babička již v útlém dětství a já jsem se k ní ve větších či menších kruzích postupně dostávala. Snad tedy z této mé práce bude mít radost nejen moje babička. 

Regina Ondrášková

TŘÍDNÍ PRŮVODKYNĚ 4. ROČNÍK

regina.ondraskova@naseskola.eu

Jsem šťastnou průvodkyní na Naší škole a mým krédem je: "Mít hodně vrásek od smíchu."

S dětmi pracuji již mnoho let, kdy jsem začínala jako maminka dvou dcer a přes působení ve sportovních klubech a v dětských skupinách jsem se dostala až po etapu pedagoga v mateřské škole. Díky tomu jsem začala studovat na Univerzitě v Hradci Králové - obor speciální pedagogika a následná dobrá vlna mi dala příležitost přistát v Naší škole.

Mám ráda dějiny a cestování, je mi bližší vůně lesa, než ruch velkoměsta. Občas se mi povede být v roli tichého blázna na březích řek a rybníků. Výlety do přírody třeba se psy, či na koloběžce jsou mojí energetickou základnou.Jana Jinková

ASISTENTKA PEDAGOGA 2. ROČNÍK

jana.jinkova@naseskola.eu  

Podívat se dětem na zoubek. Být tu pro ně, když je potřeba a poskytnout jim možnost cítit se v bezpečí.

Petra Nožičková

ANGLICKÝ JAZYK

petra.nozickova@naseskola.eu

Mluvit anglicky a pracovat s dětmi, to je moje životní poslání. Konečně mám pocit, že v Naší škole jsem přesně tam, kam patřím.

Ema Gabrielová

ASISTENTKA PEDAGOGA 4. ROČNÍK

ema.gabrielova@naseskola.eu

Ráda pečuji o lidi, které mám kolem sebe.V Naší škole se mi líbí hezká atmosféra a vstřícné jednání, jak vůči dětem, tak i k dospělým. Alexandra Moravec Zajkr

ANGLICKÝ JAZYK

alexandra.zajkr@naseskola.eu

Narozená 4. července, na Americký Den Nezávislosti, od malička jsem milovala vše spojené s Amerikou. Anglický jazyk, který učím na Naší Škole, je mi bližší než ten náš český a tudíž si vážím jakékoliv možnosti předávat své znalosti, nebo jen užívat anglický jazyk pro inspiraci těch kolem mě. Nejdůležitější věci v mém životě? Moje 3 kočičky, hudba, literatura a pohyb.

Petra Vlčková

ŠPANĚLSKÝ JAZYK

petra.vlckova@naseskola.eu

Španělština je moje vášeň a tu se snažím předávat žákům. Ukazuju jim, že umět cizí jazyky přináší nové možnosti, sebedůvěru, přátele a další své já, protože ne nadarmo se říká, že kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Ráda vařím a peču, krasopíšu a fotím. Neodolám steakům, ale zajídám je dortem. Zbožňuju vánoční výzdobu a hodně světýlek, co vytváří atmosféru. Michaela Hájková

ASISTENTKA PEDAGOGA 6. A 7. ROČNÍK

michaela.hajkova@naseskola.eu

Jsem empatická a pomoc lidem, dětem, zvířatům je pro mě přirozený reflex. Úcta ke světu kolem nás je samozřejmostí. Radost ze života a procházky po přírodě jsou pro mě duševní pohodou.

Mám ráda všechny druhy dortů a oříšků. Radost z maličkostí mi rozjasní den.


Kateřina Dittel Ksandrová

NĚMECKÝ JAZYK, FYZIKA

katerina.dittel@naseskola.eu

Cesta do Naší školy pro mě byla tak trochu cesta z města. Svůj profesní život jsem zahájila v energetice, do které ještě stále trochu "fušuju". Hektický život velkoměsta jsem postupně s rodinou vyměnila za klid venkova a časem jsem chtěla totéž udělat i v pracovním životě. Mám tu nejlepší práci na světě - jsem maminka na plný úvazek a tak i hlavně proto jsem se rozhodla změnit profesi a "na stará kolena" začít novou kariéru. Přírodní zákony se nedají ohýbat a to chci učit i Naše děti. Předat jim nejen znalosti, ale hlavně jim přiblížit vědu z praktického pohledu, aby věděli, jak ji mohou reálně využít ve svém každodenním životě. Je pro mě důležitá důvěra, spolupráce a vzájemný respekt a na tom všem staví principy u nás ve škole. 

Rút Jungwirthová

ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKA

rut.jungwirthova@naseskola.eu

Během studia psychologie jsem se vždy zaměřovala na práci s dětmi a rodinami. Baví mne kreativní a různorodá práce s dětmi, se kterými během společných setkání někdy jen mluvíme, jindy vytváříme světy na pískovišti, hrajeme divadlo, nebo se vydáváme na fantazijní cesty do svého nitra. 

Ve škole mne potkáte v roli školního psychologa, důležité je pro mne vytvořit dětm prostor, kde se mohou cítit bezpečně a kde mohou sdílet své trápení. Mimo naší školu působím v terapeutickém centru pro dospívající a věnuji se doprovázení rodin v náročných rozvodových konfliktech. 

Perta Vávrová

TŘÍDNÍ PRŮVODKYNĚ 3. ROČNÍK

petra.vavrova@naseskola.eu

Když jsem si jako malá hrála (velmi často) na školu, nejvíc mě bavilo opravovat sešity a dávat známky. Vášeň pro učení a radost ze hry mi zůstaly dodnes, jen ta forma se posunula. Jsem šťastná, že mohu působit ve škole, kde cesta ke vzdělání vede skrz vzájemnou inspiraci (dětí, průvodců i rodičů), otevřenou komunikaci i nejnovější přístupy k učení.
Simona Dušková

TĚLOCVIK

simona.duskova@naseskola.eu